Proč by vám doma neměly chybět záclony a závěsy?

Záclony a závěsy představují skvělou variantu interiérového zastínění, která dovnitř vašeho domu či bytu nepropustí ostré sluneční paprsky, zamezí zvědavým pohledům kolemjdoucích, a navíc celý interiér zútulní a zpříjemní. Jaké jsou hlavní benefity záclon a závěsů, pro které se je vyplatí pořídit?

Výběr vhodné stínící techniky se rozhodně nedoporučuje nikterak podceňovat. Jednoduchým, nadčasovým, stylovým a funkčním řešením mohou být například záclony a závěsy INBYTEX, které vynikají hned v několika oblastech a jistě se budou hodit i k vám domů. 

Nemo

Záclony a závěsy do každého interiéru

Jestliže vybíráte stínící techniku do interiéru, máte hned několik možností – žaluzie, rolety nebo třeba závěsy a záclony. A právě na tyto dva nejoblíbenější typy zastínění, tedy záclony a závěsy, se níže zaměříme trochu podrobněji.

Zatímco klasické žaluzie a rolety jsou sice skvělým řešením interiérového stínění, záclony a závěsy však díky svému designu navíc propůjčí interiéru jedinečnou atmosféru a jakýkoliv pokoj učiní o poznání útulnější. 

Konkrétně v naší nabídce naleznete:

  • Záclony
  • Závěsy
Verra-Metal

Záclony

Záclony již dlouhá léta představují tradiční dekoraci oken, která lehce tlumí sluneční svit a brání zvědavcům nahlédnout dovnitř vašeho domova. Kromě toho však mají také estetickou funkci, neboť okna se záclonami působí útulně a romanticky. 

Zřejmě největší výhodou záclon v porovnání se žaluziemi je jejich snadná a rychlá údržba. Pouze stačí záclony sundat ze záclonové tyče nebo úchytek a šetrně je vyprat v pračce. Zároveň je také možné je snadněji měnit. Zatímco rolety a žaluzie si většinou pořizujeme na několik let, záclonu si můžete kupovat novou klidně každý rok. Jakmile se vám okouká, stačí ji jednoduše vyměnit. 

Závěsy

Závěsy mají oproti záclonám ještě další důležité funkce. Tou nejhlavnější je pak zejména stínění před nadměrným slunečním svitem. Rovněž ale váš domov ochrání před pouličním osvětlením během noci, které se nám může nechtěně vkrádat do bytu. 

Lidé, kteří mají špatný spánek, by pak měli upřednostnit zejména hodně tmavé závěsy se silně zatemňujícím účinkem, přes které se nedostane světlo z pouličních lamp ani sluneční paprsky při brzkém úsvitu. Podobné závěsy můžeme znát například z hotelů, kde bývají zcela nepostradatelnou součástí. 

Další oceňovanou funkcí závěsů je částečná termoregulace. Kromě toho, že zachytí velké množství slunečních paprsků, tedy pomáhají také omezovat přehřívání místnosti, a to pak hlavně během teplých letních dnů.

A vzhledem k tomu, že se závěsy vyrábějí v mnoha barvách a s nejrůznějšími vzory i bez, tak mohou rovněž představovat skvělý interiérový doplněk. 

R-lite

Proč si pořídit záclony i závěsy?

Bez záclon si spousta z nás nedovede svůj domov vůbec představit. Proč byste si ale kromě klasických záclon měli pořídit i závěsy? 

Zatímco záclony eliminují sluneční paprsky a zajišťují soukromí pouze střídmě, závěsy pak zajišťují téměř 100% zatemnění pokoje. Přes den vám tedy sice stačí běžné záclony, ale večer, kdy se například chystáte spát a nechcete být ničím rušeni nebo si naopak chcete u sebe doma rozsvítit a nechcete, aby o tom, na co se právě koukáte v televizi, věděli i sousedí, přicházejí na řadu závěsy. 

Navíc záclony a závěsy společně vytvářejí skutečně efektní dekorativní prvkem zkrášlující jakýkoliv interiér domu či bytu.