Velký přehled vnitřní stínící techniky

Ať už vybíráte vnitřní stínící techniku poprvé nebo je jen interiérový design vaším hobby, vyznat se v aktuální široké nabídce není vždy jednoduché. Na trh jsou uváděny stále nové vychytávky, ve kterých se občas ztratí i samotní odborníci. Avšak pokud se o vnitřní stínící technice chcete přehledně dozvědět více, nezoufejte. Připravili jsme pro vás stručný a jasný výpis všech základních způsobů vnitřního stínění.

Kvalitní interierové rolety

Rolety disponují hned několika typy. Mezi základní patří například Látkové rolety. Ty se díky své jednoduchosti vrací opět do módy. Při výběru rozmanitých druhů látek, ozdob a materiálů se ale určitě nudit nebudete.

Nevíte, zda se do vašeho bytu hodí spíše závěs nebo klasická roleta? Ideálním řešením jsou pro tyto případy Římské rolety s kvalitní látkou, kterou rozděluje horizontální výztuž do několika stejných pruhů. Mohou být instalovány za účelem určité míry zatmění, ale také jako designový doplněk například k žaluziím.

rimske rolety

Rolety do střešních oken jsou speciálně navržené s jednou zásadní vlastností navíc. Nesmí se prověsit ani při extrémních úhlech náklonu střešních oken. Rolety a střešní žaluzie jsou schopné zajistit ideální průnik tepla a světla v takové míře, kterou si sami určíte a kterou přesně potřebujete.

Máte raději žaluzie?

Pokud upřednostňujete žaluzie před roletami, jejich rozmanité barevné provedení vás jistě mile překvapí. Kvalitní zastínění poskytnou nejen oknům se standardními rozměry, ale i oknům v lomeném nebo atypicky šikmém provedení. Nicméně v případě, že chcete něco extra, můžete vyzkoušet Vertikální žaluzie.

Látkové vertikální žaluzie dokáží zajistit důkladné zatemnění díky lamelám s plně zatemňujícím účinkem. Žaluzie z nehořlavých materiálů se zase skvěle hodí do kancelářských prostor. V případě alergiků jsou pak populární varianty s přídavkem skelného vlákna.

Pro všechny typy střešních oken je možné využít interiérové střešní žaluzie s hliníkovými vodícími lištami. Podle polohy okna, ve kterém je žaluzie umístěna, si můžete vybrat mezi dvěma způsoby ovládání. I když je vaše okno umístěné ve vyšší poloze, můžete se střešní žaluzií bez problémů manipulovat díky ovládání na vodící liště spolu s ovládací tyčí.

Vertikální žaluzie

Toužíte po elegantním prvku? Zvolte Plisse

Plisse je skládaná látková žaluzie, která se v posledních letech těší velké oblibě. Na výběr máte z několika typů plisovaných zatemňovacích látek s různým stupněm propustnosti světla. Látky s hliníkovou vrstvou naopak zajistí eliminaci tepelného záření.

Podpořte svůj moderní interiér Japonskou stěnou

Japonské stěny (japonské žaluzie) vám zajistí originální design s možností elektrického nebo ručního ovládání. Díky širokému výběru z různých látek dekorů a profilů z extrudovaného hliníku v bílé nebo stříbrné barvě, se japonské stěny stanou neodmyslitelnou součástí vašeho bytu. Navíc umožňují kvalitní zastínění bez ohledu na počet oken. Jejich provedení v nehořlavé variantě materiálů pak oceníte při integraci do kancelářských prostor.

Japonske-steny

Sítě proti hmyzu jako praktický doplněk?

Ať už využíváte rolety, žaluzie či jiné výše zmíněné systémy, nic nezabrání přístupu hmyzu do vašeho obydlí. K řešení tohoto problému byly vyvinuty sítě proti hmyzu. Ty se dají implementovat do oken i dveří. Nijak vám však nezabrání výhledu ven. Naopak zpříjemní chvíle ničím nerušeného spánku. Sítě proti hmyzu se tak stanou věrným pomocníkem zejména v letních měsících. Není ale nutné sundávat je po celý rok.